Hakkımızda


Kulübümüz adını, Konya Satrancına büyük hizmetleri ve emeği geçmiş olan eski Konya Satranç İl Temsilcilerimizden Sn. Necati ELDEK Ağabeyimizin bütün Konya Satranç Ailesi tarafından da sevilen ve beğenilen yetenekli bir satranç oyuncusu olan oğulları Merhum Cemal Erkin ELDEK’ in anısına adının yaşatılması amacıyla kurulmuştur. Bu vesileyle kendisini Rahmetle anıyoruz,ruhları şadolsun.

Konya Erkinspor Kulübü, ana branşı Satranç olmak üzere diğer spor dallarında(yüzme,jimnastik,bisiklet) faaliyet göstermek amacı ile  kuruldu. Kulübümüz 2008 yılında Konya Erkinspor Satranç Kulübü olarak faaliyetine başladı daha sonra 2012 yılında Konya Erkinspor Kulübü olarak yerini aldı. Kulübümüz il içinde ve il dışında birçok takım ve bireysel yarışmalara katıldı. Kulübümüz ilimizde yapılan yerel liglere katılarak başarılı olmuş ve her yıl Türkiye kulüpler Şampiyonasına katılma hakkı kazanmıştır. Kulübümüzün sporcuları bireysel yarışmalarda da birçok kupa ve madalya kazanmışlardır.

Kulübümüzde fahri antrenör olarak konusunda bilgili ve deneyimli FİDE Satranç Hakemi ve Satranç Antrenörü Hasan GÜVEN görev yapmaktadır.

 

 

 

 

Hasan GÜVEN

Metin Yazarı